Blog

Smulede Playback Özelliği Nasıl Kulanılır?

Smulede Playback Özelliği Nasıl Kulanılır?

Kıymetli Akustik Koridor Okuyucuları Öncelikle Hepinize Merhabalar,

Bu yeni yazımızda sizlere smulenin en çok merak edilen özelliğinden yani Smule’de playback özelliğini nasıl kullanacağınızdan bahsedecegiz.

Baştan beri ios’da var olan Smule playback özelliği yakın zamanda android  kullanıcıları için de yeni bir özellik olarak eklendi.

Bu özellik önce şarkınızı dilediğiniz gibi videosuz söyleyip hemen ardından  şarkıya video yüklemenize olanak tanıyan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Şarkınızı ister solo ister düet isterseniz de grup çalışması olarak açmanız da herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Smule playback özelliği tüm şarkı tiplerini destekliyor.

Bazı smule kullanıcıları playback özelliğini  şarkı söylemenin doğallığını bozduğu gerekçesiyle beğenmese de ben hem şarkı söyleyip hem de aynı anda video çekmekte  zorlanan kullanıcılar için büyük kolaylık olduğunu düşünüyorum.

Bir Android kullanıcısı olarak açıkçası şarkımı önce videosuz diledigim gibi hatta söylerken şekilden şekile giren yüzüme aldırmadan söyleyip hemen ardından gayet güzel ve kaliteli bir video ile kaydımı tamamlamayı büyük bir kolaylık olarak görüyorum.İşin doğallığını bozmamak da açıkçası sizin kamera karşısındaki rahat duruşunuzla alakalı.Bunu başarabiliyorsanız smule playback özelliği tam da size göre.

Önerilen İçerik:  Smule Artık Usb Mikrofonları Ve Bluetooth Kulaklıkları Destekliyor.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Öncelikle şarkınızı video özelliğini kapatıp söylüyorsunuz:

 

“Devam et ” tuşuna  basmadan önce sağ üst köşedeki “Kamera” simgesine tıklayıp kamerayı açıyorsunuz.

 

Bu bölümde siz kameranın karşısında şarkınızı söylerken artık playback yapabilirsiniz. Çünkü kamera simgesine tıkladığınızda kamera açılıyor. Siz kameraya bakarak şarkınızı söylemeye başlıyorsunuz. Daha dogrusu söylermiş gibi yapıyorsunuz. Siz kamera çekimini yaparken ekranda şarkının sözleri aynı düette olduğu gibi akmaya devam ediyor. Böylece hem sesinizi dinleyip hem de dilediginiz gibi video çekiminizi yapabiliyorsunuz.

Videonuzu çekerken dilerseniz kulaklık ve mikrofon kullanmayabilirsiniz.Çünkü smule playback özelliğinde video kaydınızı yaparken uygulama kesinlikle dışardan herhangi bir ses almıyor. Sadece size kendi sesinizi dinletiyor.

Önerilen İçerik:  Smule Grup Kur Özelliğini Getirdi

Kendi sesinizi dinleyerek video çektiğiniz için de söz ve müzik ve video tam anlamıyla bir bütün oluşturuyor. Senkron kaymalarının da önüne geçilmiş oluyor.

Eğer video çekiminizden memnun kalmazsanız videonuzu kayıt etmeden önce size tekrar video çekmek isteyip istemediğinizi de soruyor.

 

 

Videonuzu beğendiniz ve tekrar yapmak istemediğinizi farz edelim.Yapacağımız  şey “Devam et” tuşuna basmak.

Bunu yaptığınızda videosuz söylediğiniz şarkınız daha sonra eklediğiniz video kaydı ile birleşerek bir klip haline geliyor.

Fakat bu özelliğin en kullanışsız yanı videonuzu hemen kayıt etmek zorunda oluşunuz.

Yani şarkınızı videosuz söylediniz.Playback yapmak için birkaç gün beklemek zorundasınız diyelim ya da kendinizi video çekmek için hazır hissetmiyorsunuz diyelim…İste buna izin vermiyor.

Bir eleştiri olarak ben yakında bu özelliğin de yeni bir güncelleme ile eklenmesi gerektiğini buradan duyurmak istiyorum.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Daha Fazla Göster

Admin

Smule indir, her gün güncellenen smule karaoke rehber yazılarıyla sizlerle. Forum veya yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu