Blog
Trend

Smule Sharefright Fenomenini Sizler İçin Mercek Altına Aldık

Smule Performanslarımı paylaşırken korku yaşıyorum diyorsanız detaylar haberimizde.

Her gün birçok yeni kullanıcının Smule’a katıldığını görüyoruz ve bu yeni gelenlerin bir kayıt oluşturup yüklemeye karar vermeleri biraz sancılı bir süreç oluyor.  Bunun sadece yeni gelenler tarafından değil, bir dereceye kadar herkesin deneyimlediği bir fenomen olduğunu gördük.Biz de bu sebeple Smule Sharefright (paylaşım korkusu) başlıklı bu yazımızda sizler için pek çok smule kullanıcısının yaşadığı bu tedirginlikle ilgili tavsiyelerimizi derledik.

Smuleye kayıt olan pek çok kullanıcının kafasını meşgul eden soruları şu şekilde özetleyebiliriz:

Kayıtlarımı paylaşmak istiyorum, ama biraz endişeliyim çünkü çok iyi olduğumu düşünmüyorum. Ne yapmalıyım,nasıl bir yol izlemeliyim? 

Kayıtlarımı kim görecek? Sevecekler mi? Kayıtlarım yeterince iyi mi?

İşte bu fenomene Smule Sharefright adı veriliyor.

Önerilen İçerik:  Smule Rehberi

Peki bununla baş edebilmek için neler yapmalıyız?

Müzik paylaşılmalıdır. Müzikte geri bildirim motive edici olabilir ve en büyük eleştirmenin kendiniz olduğunu unutmayın!

    • Müzik kendinizi ifade etmenin bir biçimidir ve Smule platformu müziğinizin paylaşılmasını esas alan bir amaca hizmet etmektedir. Zaman zaman şunu hissedebilirsiniz:“Herkes benim yaptığım müzikten hoşlanmayabilir, ama tek bir kişiyle bile bu müzik bağını kurabilirsem, benim performansım ortaya koyduğum tüm  çabaya değecektir.”
    • Destekleyici geri bildirimler son derece tatmin edici ve motive edici olabilir. Ve görüyoruz ki, Smule topluluğu geri bildirim konusunda en destekleyici topluluklardan biridir. “Şarkı söylemek gerçekten tutkunsa bunu paylaşmak zorundasın. Paylaşarak büyümenize ve size daha fazla güven aşılamanıza yardımcı olacak çok iyi geri bildirimler de alabilirsiniz ” Olumsuz bir yorumla karşılaştığınızda, onda ne tür bir motivasyon olduğunu bulun ya da sadece görmezden gelin!
    • En büyük eleştirmenin kendimiz olduğu gerçeği bir sır değil. İyi veya kötü ama çoğunlukla kötü olan her küçük ayrıntıyı tek bir performansımızda bile fark edebiliyoruz.Çünkü performansınız ile kendinizi ifade ediyorsunuz. Şarkınızı söylediğinizde veya kıyafetlerinizi giyip kamera karşısına geçtiğinizde, öncelikle kendinizi ifade etmek için müzik yaptığınızı unutmayın!. Tamamen rahat olduğunuzda müzik tutkunuz performansınıza yansıyacaktır ve izleyen veya dinleyen herkes de bunu izleyecektir.
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu