Blog
Trend

Smule Rehberi

Sing Smule Karaoke “Bizimle birlikte şarkı söyle.” sloganı ile yola çıkmış dünyanın dört bir yanından kullanıcıyı birbirine müzikle bağlama hayali ile geliştirilen bir Karaoke uygulamasıdır. Sizlere konu başlıklarıyla adım adım anlatmaya başlıyoruz…

Sing Smule Karaoke Nedir?

Sing Smule Karaoke kullanıcılarına 4 farklı uygulama seçeneği sunsa da içlerinde en popüler uygulama Smule Sing Karaoke olmuştur.

Smule tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan tüm uygulamaların detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlk olarak Ios kullanıcısı için tasarlanan Sing Smule Karaoke popüler oluşuyla daha sonradan android destekli işletim sistemlerine de hizmet vermeye başlamıştır.

Fakat gel gör ki hali hazırda kendini bu kadar geliştirmesine rağmen pek çok güncelleme hala önce Ios kullanıcılarına verilmekte bazı güncelleme ve kullanım sorunları android kullanıcıları tarafından yaşanmaktadır.

Smule Sing Karaoke hem size sahnedeymişcesine şarkı söyleme fırsatı verirken hem de sevdiğiniz sesleri dinlemenize olanak sağlamaktadır.

Tabi tüm anlattıklarımız bununla sınırlı değil konu ile ilgili detaylı yazımıza  BURADAN ulaşabilirsiniz.

Android kullanıcısı iseniz Google Play Store’dan, İos kullanıcısı iseniz Appstore’dan Smule Sing Karaoke yazarak uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Smule Vip Kullanıcı Nasıl Olunur?

Smule Sing Karaoke uygulamasını android kullanıcısı iseniz Google Play Store’dan, İos kullanıcısı iseniz Appstore’ dan cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Ya da doğrudan  https://www.smule.com sitesinden de girerek kullanıcı profilinizi oluşturmanız gerekmektedir.

Kullanıcı kaydınızı oluşturmanız için karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Bunlardan kendinize en uygun olanını seçmeniz gerekmektedir.

Peki bunlar nelerdir dilerseniz bir bakalım:

Facebook, google, telefon numarası ve e-posta seçeneklerinden size en uygun olanını seçtikten sonra kullanıcı kaydınızı şifrenizle birlikte açmış oluyorsunuz.

Unutmamanız gereken bir detay var: Açmış olduğunuz kaydınızı sadece tek bir kullanıcı profili için tanımlayabilirsiniz. Ve sadece siz kullanabilirsiniz. Bu sebeple unutmayacağınız unutsanız bile size hatırlatma seçeneği sunulabilecek bir kayıt şekli seçmenizi öneririz.

Açmış olduğunuz kullanıcı profiliniz gerekli ücreti ödemediniz taktirde Vip kullanıcı olmayacaktır. Vip kullanıcı olmadığınızda uygulamanın özelliklerini kısıtlı imkanlarla kullanacaksınız demektir.

Peki nedir kısıtlı profil?

1. Sadece Smule Karaoke vip kullanıcılar tarafından açılmış olan düet ve grup performanslarına katılabilir kendi düetinizi kendiniz açamazsınız.

2.Kullanıcı profilinizi istediğiniz gibi renklendiremez ve şekillendiremezsiniz.

3.En önemlisi de şarkı söyledikten sonra kısıtlı bir kaç ses efektini kullanabilir istediğiniz ayarda sesinizi kayıt altına alamazsınız.

Uygulamanın tüm olanaklarından sorunsuz faydalanmak istiyorsanız Smule’ de Nasıl Vip Kullanıcı Olurum başlıklı yazımızı detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Smule’ de Uygun Fiyata Vip Nasıl Olunur?

uygun fiyata smule vip kullanıcısı

Smule Sing Karaoke kullanıcı kaydınızı oluşturduktan sonra uygulamanın tüm olanaklarından sorunsuz faydalanmak istiyorsanız Vip yani Özel kullanıcı olmanız gerekmektedir.

Bunun elbette bir ücreti var. Zaten uygulamayı cep telefonunuza indirirken uygulama içi satın alma uyarısı karşınıza çıkıyor.

Peki gelelim en önemli soruna bu satın alma işlemini nasıl gerçekleştireceğiz.

Bu yazıyı bize yazdıran en önemli sebep Sing Smule Karaoke Vip ücretleri konusunda kullanıcılardan farklı farklı fiyat yorumlarının gelmiş olması ve yorumların kafa karıştırmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Gerçekten de Smule kullanıcılarına www.smule.com sitesinden üye olduğunuzda farklı bir fiyat, cep telefonu üzerinden kayıt olduğunuzda farklı bir fiyat politikası sunmaktadır.

Vip üyelik için 3 ay ve 1 yıl seçenekleri sunan Smule herkesin çok bilmediği bir seçenek olan aylık vip ücreti seçeneği de sunmaktadır. Ben bizzat kendim aylık vip ücreti ödeyerek kullandığım için gayet iyi biliyorum bu seçeneği. Her ay vip ücretimi ödeyerek profilimi güncelliyorum.

Sing Smule Karaoke ödemelerini nasıl yaparız?

Bu kısmı da ayrı bir muamma.

Pek çok kullanıcı vip ödemelerini kredi kartı seçeneği ile yapmaktadır.

Kredi kartı kullanmıyorsanız ne yapacaksınız peki?

Android kullanıcısı iseniz Google Play Store’ ye cep telefonu faturanıza yansıtarak ödeme ekleme şeklinde abonelik oluşturma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Ben açıkçası bu şeklide güncelliyorum vip üyeliğimi.

Tüm bu karmaşık ödeme seçenekleri içerisinde gerçekten olması gerekenden çok fazla bir ücrete vip üyelik satın alan kullanıcıların mağdur olmaması için  Uygun Fiyata Vip Nasıl Olunur başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Önerilen İçerik:  Smulede Sanatçılarla Düet Yapmak

Smule Kullanıcı Profili Nasıl Hazırlanır?

Daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz üzere Smule Vip Kullanıcı olmadığınız takdirde profilinizi hep kısıtlı imkanlar ile düzenleyebileceksiniz.

Smule kullanıcısı olduktan sonra profil sekmesine tıkladığınızda karşınıza size ait profil sayfanız açılacaktır. Smule, kaydını tamamlayan kullanıcılarına Smulean önadı ve rakamlar kullanarak geçici bir isim oluşturmaktadır. (Smulean18756 gibi) Bu ismi ve profil fotoğrafınızı değiştirmek için ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta ile belirtilen sekmeden Ayarlar kısmına ulaşmanız gerekmektedir.

Karşınıza açılacak olan bölümden kişisel değişikliklerinizin hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-mailinizi güncelleyebilir, istediğiniz kullanıcı nickini hazırlayabilir, parolanızı değiştirebilirsiniz. Dilerseniz adınızı ve soyadınızı da yazabilirsiniz. Tabi ki bu seçenek tamamen size kalmış. İnsanların gerçek kimliğinizi öğrenmelerini istemiyorsanız bu alanı boş bırakabilirsiniz.

Böylece diğer kullanıcılar sizi sadece nickiniz ile bulabileceklerdir.

Smule Vip kullanıcısı olduktan sonra ise arka plan kapak fotoğrafınızı dilediğiniz gibi değiştirebilir, renklendirebilir,sevdiğiniz arkadaşlarınızın tanıtımını profilinizde yapabilir ve profilinize yazılar, uyarılar, mesajlar yazabilirsiniz.

Smule Düet Nasıl Açılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Smule düet açabilmeniz için öncelikle Vip kullanıcı olmanız gerekmektedir.

Vip kullanıcı olduktan sonra Smule size 4 farklı seçenekte şarkı söylemenize olanak sağlar.

1.Başka bir kullanıcının açmış olduğu düete katılabilirsiniz.

2.Kendiniz yeni bir düet açabilirsiniz.

3.Arkadaşlarınızla birlikte bir grup performansı gerçekleştirebilirsiniz.

4.Şarkınızı tek başına solo olarak okuyabilirsiniz.

Düet seçeneğini seçtikten sonra bölümlere ayrılmış olan şarkınızın hangi kısmını okuyacağınızı da seçmeniz gerekmektedir.

Söylemek istediğiniz kısmı seçtikten sonra stüdyonuz istekleriniz doğrultusunda hazırlanmaya başlayacaktır.

Sizin söyleyeceğiniz bölümler mavi renkle belirtilirken karşı tarafın söyleyeceği bölümler gri renk ile belirtilir. Birlikte koro olarak söylenecek bölümler ise turuncu renk ile belirtilmektedir.

Şarkınızın size ait bölümlerini tamamladıktan sonra dilerseniz erken kayıt yapmanız da mümkündür.

Şarkıyı söylerken olası bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız kaydınızı baştan sona tekrarlamaya da olanak tanınmaktadır.

Tüm bunları tamamlayıp kaydınıza son vermeden ve sizi takip edenlerle paylaşmadan önce yapmanız gereken son bir adım da şarkınızı düzenlemek..

Özelleştirmeler sekmesi size düetinizi profilinizde paylaşmadan önce şarkınız ile ilgili bilgilendirmeler, duyurular, ya da sloganlar hazırlamanıza imkan veren bölümdür. Hatta bu bölümde düetinize dilediğiniz bir kapak fotoğrafı da koyabilmeniz mümkündür.

Tüm eksikleri tamamladıktan sonra Kaydet butonuna bastığınızda seslendirmiş olduğunuz düetiniz takipçilerinize akışta Davetler sekmesinde gösterilecektir.

Dilerseniz düetinizi Herkese Açık konumdan kapalı konuma getirerek gizleyebilir, dilediğiniz bir zaman tekrar görünür hale getirebilirsiniz.

Unutmamanız gereken önemli bir konu da düetiniz Vip Kullanıcı iseniz en fazla 7 gün boyunca katılıma açık kalacaktır.

Grup düetlerinde bu sayı en fazla 14 gün ile sınırlıdır.

Smule Düetlere Nasıl Katılırsınız?

Smule’ de herhangi bir şarkıcı ile düet yapabilmek için Vip kullanıcısı olmanıza gerek yoktur. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi uygulamanın tüm ses efekti özelliklerinden yararlanmak için Vip kullanıcısı olmanızı tavsiye ederiz. Elbette bu size kalmış bir seçim.

Peki bir başka sanatçı ile nasıl düet yapabilirsiniz?

Öncelikle söylemek istediğiniz bir şarkıyı arama motoru bölümünden ister şarkının adını isterseniz de şarkıcının adını yazarak bulmanız gerekiyor.

Tabi burada karşınıza bir sürü seçenek çıkacak. Siz kendinize sesinize en uygun şarkı altyapısını buradan dinleyerek seçebilirsiniz.

Dilediğiniz altyapıyı seçtikten sonra Şarkı Söyle butonuna bastığınızda karşınıza çıkacak olan seçeneklerden Katıl bölümünü tercih edeceksiniz.

Böylece bu şarkıyı daha önce düete açmış olan sanatçıların bir listesine ulaşacaksınız.

Seçmiş olduğunuz sanatçı ile düet yapmak için Katıl butonuna tıklayarak ister videolu ister videosuz düet yapabilir,  şarkınızı seslendirebilirsiniz.

Burada unutmamanız gereken önemli bir detay var: Düet yapacağınız sanatçı şarkısını videolu kayıt olarak açmadıysa sizin de düete videolu olarak katılmanız mümkün değildir. Videolu açılmış bir düete ise ekranın sağ üst köşesinde yer alan video sekmesini kapatarak dilerseniz videosuz katılabilirsiniz. Böyle bir seçenek sunması videolu kayıt yapmak istemeyen kullanıcılara da açıkçası büyük kolaylık sunmaktadır.

Smule Grup Düeti Nasıl Yapılır?

Smule’ nin en keyifli özelliklerinden biri de arkadaşlarınız ya da müzik grubunuzla birlikte koro performanslar oluşturmanıza imkan veren grup düetleridir.

Tabi ki bu sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir.

Smule’ de pek çok Türk müzik grubu özel günlerde ya da tamamen tanıtım ve eğlence amaçlı grup düeti yaparak sevenlerine hem görsel bir şölen hem de mini bir konser vererek popülerlik sağlamaktadır.

Önerilen İçerik:  Smule Sharefright Fenomenini Sizler İçin Mercek Altına Aldık

Aynı ekranı sevdiğiniz arkadaşlarınızla şarkı söyleyerek paylaştığınız bu özellik beraberinde pek çok önemli detayı da bilmenizi gerektirmektedir.

Bununla ilgili daha detaylı yazılarımıza Smule Grup Düeti Part 1 ve Smule Grup Düeti Part 2 ‘den ulaşabilirsiniz.

Bu yazının detaylarını okumadan önce başarılı bir Grup Performansı izleyerek isterseniz kulaklarımızın pasını silelim.

Smule’ de Ünlülerle Nasıl Şarkı Söylenir?

Smule’ de birlikte şarkı söyleyebileceğiniz pek çok yabancı sanatçı bulabilmek mümkün iken Türk Şarkıcı sayısı oldukça az.

Ama yine de Smule’ nin en beğenilen özellikleri arasında bir pop yıldızı ile birlikte şarkı söylemek yer alıyor.

Gerçek hayatta belki de yan yana gelemeyeceğiniz ünlü isimler ile birlikte Smule sayesinde sevilen şarkılarını söyleyebiliyor onlarla düet yapma imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Bu yazımızla ilgili daha detaylı bilgiye Smule’de sanatçılarla düet yapmak başlıklı yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

Yakın zamanda Smule’ ye dahil olan Derya Uluğ ile ilgili detaylı haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Smulede Derya Uluğ

 

 

 

Ya da belki İlyas Yalçıntaş ile şarkı söylemek istersiniz.

 

 

 

Takipçi sayıları binleri ve milyonları bulunan ünlü isimler ile videolu bir düetiniz olsun istemez misiniz?

Liste uzayıp gidiyor. İşte size bir kaç popüler isim…

Smule’ de Playback Nasıl Yapılır?

Smule’ de baştan beri İos kullanıcılarına sunulan Playback özelliği yakın zamanda android kullanıcılarına sunuldu.

Bu güncelleme size önce şarkınızı söyleyip daha sonrasında kamera karşısına geçerek Playback yapma olanağı sunmaktadır.

Playback özelliğinin tabi ki en güzel yanı kamera karşısında şarkı söylerken aynı anda kayıt yapmakta zorlanan kullanıcılara kolaylık sağlaması.

Böylece daha kaliteli ve tam da istediğiniz gibi bir video çekmeniz daha mümkün bir hal alıyor.

Gerçekten kulağınızda kulaklık olmadan şarkı söylediğiniz için de çekmiş olduğunuz videonuz adeta bir klip tadında olabiliyor.

Bunu nasıl başarabilirim diye düşünüyorsanız size DETAYLI YAZIMIZI okumanızı tavsiye ederim.

Smule’ de Üyelik Nasıl İptal Edilir?

smule üyeliği nasıl iptal edilir

Smule’ den sıkıldınız ya da yeni bir profil açmak istiyor ve eski hesabınızı tamamen kaldırmak istiyorsunuz.

Pek çok uygulamada bildiğiniz gibi kullanıcı kaybetmemek adına üyelik iptali işlemleri oldukça karışık bir hal alıyor. Üye olmak 5 dk.gibi bir zaman alırken üyelik iptaline sıra geldiğinde bir sürü işlem yapmanız gerekiyor.

Smule’de üye iptal işlemi de maalesef profilinizden kolaylıkla yapılamıyor. Bunun için önce iletişim formu doldurmanız ve mail yoluyla üyelik iptalinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Yakın zamanda yeni bir hesap açarak daha sonra üyelik iptali işlemini deneme amaçlı gerçekleştirdim. Şunu baştan söyleyelim Ingilizceniz yoksa sizden istenenler oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor.

Kullanıcıyı yanıltan en büyük husus ise size hesap dondurma seçeneğinin olmayışı.

Bu tür iptal, hesabınızı kalıcı olarak silmek. Bu yöntemde kullandığınız hesabınıza bağlı profiliniz her türlü detayıyla tamamen silinir. Yani tüm takipçileriniz, takip ettiğiniz tüm sanatçılar, yapmış olduğunuz düetler ve aklınıza gelebilecek tüm performanslar silinir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Smule aramaların da dahi gözükmezsiniz.

İşin karmaşık tarafı ise siz üyelik iptali için doldurduğunuz formdan sonra mail adresinize atılan mailde gizli.

Dikkat edilecek hususlar:

1.Üyelik iptali gerçekleştirmeden önce profilinizin Ayarlar bölümünden mutlaka hesabınıza ait bir e-mail adresi tanımlamalı ve bu e-mail adresinin bu hesap ile ilişkili olduğunu doğrulamanız gerekiyor. Hesabınıza tanımlanmamış bir e-mail adresi verirseniz üyelik iptali kesinlikle gerçekleştiremiyorsunuz.

2.Yollanan mailde göze çarpan bir diğer husus da “iş yoğunluğundan ötürü gerçekleştirmek istediğiniz üyelik iptali işlemi 7 gün ile 28 iş günü sürebilir.” ifadesi.

3.En önemli detay ise size ilk yollanan mailin ufacık bir yerinde gizli. ” Bu bilgilendirme maili hesabınızı geçici olarak dondurmayacaktır, gerçekten hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız bu maile cevap verin.” cümlesinde gizli. İnanın bu ifadenin ufacık bir yere iliştirilmiş olması gözden kaçırmaya çok müsait bir durum yaratıyor. İşte bu yollanan maile “Mailinizi okudum,anladım, hesabımın kalıcı olarak silinmesini kabul ediyorum.” şeklinde bir cevap yazarsanız kesin sonuç alıyorsunuz. Tabii tüm bu yazışmaları İngilizce olarak yapmanız gerekiyor.

4.Hesabınızı pişman oldunuz ve tekrar geri almak istiyorsanız ise 7 iş günü içerisinde yine iletişime geçmeniz gerekiyor.

Bu konu ile ilgili daha detaylı yazımıza BURADAN göz gezdirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Admin

Smule indir, her gün güncellenen smule karaoke rehber yazılarıyla sizlerle. Forum veya yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

6 Yorum

  1. Smule’de en iyi ses ayarı hangisi örneğin süper stüdyo okurken ses ayar ölçüleri ne olmalı veya standart mi ayarlar aydınlatırsanız memnun olurum kolay gelsin tşkler

    1. Genelde 15 ve 25 aralığı uygun oluyor. Tabi bu telefonunuza göre değişebilir. Kendiniz deneyerek doğru ayarı bulabilirsiniz.

  2. Benim telefon hueawı smule uygulamamda begeni, hediye ve mesaj bölümü var ama paylaşım butonu yok bu telefondan mı smuleden mi anlamadım buna ayarlardanmı smule ayarlarındanmı halledeceğiz bilgi verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu