Blog
Trend

Smule ipuçları : Smulede sesimin çatlamasını nasıl önlerim?

Smule İnspire ekibinin salı ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Smule İnspire ekibi her salı günü Smule platformu üzerinde pek çok kullanıcıdan gelen soruları değerlendirip bu sorulara çözüm bulan yazılar ve videolar hazırlayan ve bunları Smule ipuçları başlığı altında toplayan bir ekip olarak Smule kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Biz de bu yazımızda bize de çokça sorulan bir soruya açıklık getireceğini umduğumuz bir başlığa değinmek istedik.

Smulede kullanıcıların karşılaştığı en büyük güçlük sesin kayıt esnasında çatlaması. Bunu nasıl iyileştirebilecekleri hakkında da pek çok bilgi bulabilmek mümkün.Biz de bu bilgileri sizler için Smule ipuçları başlığı altında derledik.

1.BASAMAK: ISINMAK

Şarkı söylemeden önce ısının. Rahatlayın .. Nefes egzersizi yapın.. Karnınıza  ve ciğerlerinize yeterince hava doldurduğunuzdan emin olun ve yatıştırıcı pastiller kullanın. En önemlisi ise Su .Suyu minik yudumlar halinde ılık için.Hastaysanız limon ve bal suyu içerek sesinizi dinlendirin. Şarkı söylemeden önce süt içmekten kaçının.

Önerilen İçerik:  Smule'de Takipçi Kazanmanın Yolları

2.BASAMAK: VÜCUT DURUŞU

Sesi yüzünüzde, dudaklarınızın önüne doğru tutun ve iyi bir nefes desteği kullanın ve boynunuzun da tamamen gevşediğinizden emin olun. Nefesinizi sıkacak ve sizi boğacak kıyafetlerden sakının.Başınızı şarkı söylerken dik tutmaya çalışın.

3.BASAMAK: UĞULTU TEKNİĞİ UYGULAYIN

Şarkı söylemeye başladığınızda sesinizi ısıttığınızdan emin olun. Bir sireni taklit etmek, sesinizi ısıtmanın hızlı bir yoludur, ancak çok yüksek sesle yapmamaya dikkat edin. Ayrıca uğultu tekniği sesinizi ısıtmanın bir yoludur. Sesiniz iyice ısıtmadan onu zorlayacak bir şarkı ile başlamamak da doğru bir seçim olacaktır.

Smule İnspire ekibinde kimlerin olduğunu merak edenler için ilgili linki buraya bırakıyorum!

Hatta dilerseniz dolduracağınız bir form sayesinde siz de Smule İnspire ekibinde yer alabilirsiniz!

Daha Fazla Göster

Admin

Smule indir, her gün güncellenen smule karaoke rehber yazılarıyla sizlerle. Forum veya yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu