Blog
Trend

Smule Altyapı Yükleme Detaylı Anlatım

Sing Smule Karaoke kullanıcılarının merakla beklediği Smule Altyapı Yükleme Nasıl Yapılır? sorularına Akustik Koridor ekibi olarak detaylı yazılarımızla yer veriyoruz. Anlatımlara geçmeden önce yeni kullanıcılar için Sing Smule Karaoke Nedir? ,  Smule Karaoke Nasıl Kullanılır? gibi bir çok soruya cevap verdiğimiz diğer yazılarımızı okuyarak başlayabilirsiniz.

Sizler de farketmişsinizdir ki, son zamanlarda Sing Smule Karaoke platformunda bulunan altyapılar bir hayli azalmış durumda. Aklınıza bir şarkı geldiğinde hemen elinize telefonu alıp aradığınız şarkıyı bulamamak kadar kötü bir durum yoktur. Durum böyle olunca da uygulamadan soğuyabiliyorsunuz. Ayrıca kaliteli ”smule altyapıları” bulamadığınızda beklentinizi karşılayacak bir düet performansı da elde edememiş oluyorsunuz.

Smule Altyapı Yüklerken Bunlara Dikkat Edin!

Smule Altyapı yüklemeden önce dikkat etmeniz gereken kuralları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İlk olarak telif haklarını ihlal edecek altyapılardan sakının. Smule’da bir kullanıcının altyapısını yüklemek hesabınızın silinmesine kadar gidebilir. Ayrıca bir kullanıcının veya bir sanatçının telif hakkına sahip altyapısını kullanmak hukuki sonuçlara da sebeb olabilir.

Kaliteli Smule Altyapıları Yükleyerek Star Olun!

İnsanlara sunmuş olduğunuz altyapının popüler olmasını istiyorsanız kaliteye ve farklı içeriklere özen gösterin. Şarkı sözlerinin zamanlamalarını iyi ayarlayın ve düet partlarını iyi seçin. Genelde kullanıcılar düet açarken partlara ve düet sıralamasına dikkat ederler. Yüklediğiniz Mp3 dosayasının 128 Kbps ve 320 Kbps arası bir kalitede olmasına da dikkat edin. Düşük Kbps kayıtları ve mono bir ses kaydı altyapılarınızın kalitesini düşürecektir.

Önerilen İçerik:  Smule ses efektlerini hangi şarkıda neye göre seçeceksiniz?

Bu tavsiyeleri dikkatte aldığınızda artık Smule Altyapı yüklemeye hazır olacaksınızdır.

Smule Altyapı Nasıl Yüklenir?

Smule Alyapı yüklemek için ilk önce buradan giriş yapıyoruz. Karşımıza yukarıdaki gibi iki seçenek çıkıyor. Sağdaki seçeneği seçip Songbook bölüme giriş yapıyoruz.

Karşımıza çıkan bölümden Select File butonuna basıp, yüklemek istediğimiz Smule Altyapıyı seçiyoruz…

 

Örnek resimde olduğu gibi altyapıyı seçip, yüklenmesini bekliyoruz…

3. Adımda Title Bölümüne Parçanın ismini, Artist yazan bölüme ise sanatçının ismini yazarak bu adımı geçiyoruz…

4. Adımda altyapımızın albüm kapağını Choose İmage bölümünden seçip yıl ve dil gibi seçenekleri doldurup bu adımları da geçiyoruz…

4. Adımının devamında karşınıza şarki sözlerini yüklediğiniz bölüm çıkıyor. Burada yüklenecek altyapının şarkı sözlerini kopyalayıp kutuya yapıştırıyoruz ve bu adımı da geçip partları ayırma işlemine geçiyoruz.

Smule’de Altyapıyı Partlara Ayırma Nasıl Olur?

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere sağ tarafta bir kutu çıkıyor. Bu kutudan yükleyeceğiniz altyapının bölümlerini oluşturuyorsunuz.

Örnek olsun diye resimde bölüm (b) ve kısım (k) olarak adlandırıp şarkının sözlerini sizin için üç bölüme ayırdık.

 1.Bölüm

(ilk şarkıyı söylecek kişi.)

Mavi bölümlerle işaretleyip ikinci kısmı boş bırakıldı.

2. Bölüm

(İkili söylenen yerler.)

Bu bölümde ise 2. kısım mavi olarak işaretlenip, beyaz kısımlar boş bırakıldı.

3. Bölüm

(Düete katılan kişi)

İlk satırı boş bırakıp, 2. satır mavi olarak seçildi.

 

Buraya kadar her şey tamamsa diğer işlemlere geçebilirsiniz…

Önerilen İçerik:  Smule Müjdeli Haberi Verdi

 

Bu adımda ise şarkı sözlerini altyapı müziği ile senkron hale getiriyorsunuz. Resimde gördüğünüz üzere intro başlama yeridir. İntro’nun üzerine tıkladığınız anda şarkı sözleri ile müzik arasında senkron oluşturma işlemine  başlıyorsunuz.

Yukarıda gördüğünüz gibi 7. saniyede şarkımızın ilk sözünü eklememiz gerekiyor…

7. saniye geldiği anda hızlı bir şekilde yazının üzerine tıklayarak 2. yazının gelmesini bekliyoruz. Bir yandan müziği dikkatlice dinleyip, bir yandan da eş zamanlı olarak şarkı sözlerini seçiyoruz. Bu işlemi şarkı bitene kadar dikkatlice uyguluyorsunuz.

Not: Eğer senkron sorunu yaşarsanız parçayı durdurup o süre içerisinde aktif olan geri al tuşu ile senkron hatanızı düzeltebilirsiniz. Geri al bölümüne basarak tekrardan şarkı sözünü o saniye içerisin de yeniden ayarlayabilirsiniz. Ya da klavyenizin sağ ve sol yön tuşlarını kullanıp ileri geri yaparak şarkıyı sarabilirsiniz.

Save tuşuna basıp yapmış oldugunuz senkron işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Ama durun daha bitmedi…

Altyapınızı arkadaşlarınızla paylaşmadan önce ufak bir ayar yaparak görünürlülüğü arttırın. Yukarıdaki yeşil bölümden edit kısımına girin ve tags bölümünü düzenleyin. Örnek #sanatçı #şarkismi gibi tag’lar belirleyin. Bu tag’lar aramalarda ilk sırada çıkmanıza önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi senkron ayarları çok iyi olmalı. Notayla sözler uyumlu olmalı ki şarkıyı söyleyen kişi notaları kaçırmasın. Aksi taktirde altyapılarınızı kullanıcılar beğenmez ve dislike tuşuna basabilirler. Bu tür olumsuz kullanıcı oylamalarıyla altyapınız en alt sıralarda yer alabilir  hatta smule tarafından silinebilir.

Daha Fazla Göster

Admin

Smule indir, her gün güncellenen smule karaoke rehber yazılarıyla sizlerle. Forum veya yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

6 Yorum

    1. cep telefonunuzdan smuleye alt yapı maalesef yükleyemezsiniz.bunun için öncelikle smulenin web sitesinden profilinize giriş yapmanız gerekmektedir.detaylı bilgi için de smuleye altyapı nasıl yüklenir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  1. Smule de altyapı şarkı ekledim silemiyorum nasıl ve nereden silebilirim yardım bekliyorum teşekkürler

    1. Merhabalar Murat Bey,Smuleye öncelikle masaüstü sürümünden girip profilinizi açıp giriş yapınız.daha sonra şarkılarınızın olduğu yere girerek silmek istediğiniz şarkının üzerini tıklayıp düzenleme seçeneğini seçiniz bu bölümde karşınıza save cancel ve delete song seçenekleri çıkacak delete song dediginizde şarkınızı silmiş olacaksınız. Kolay gelsin.

  2. Bugün Smule’de profilimden şarkılar bölümüne girdim düzeltmek için bir alt yapıyı ama düzenle/edit butonları yoktu neden olabilir acaba .Geri donusleriniz ve yardımınız için teşekkür ederim

  3. Ben Smule’de Serbest çalışma için 5 dakikalık boş kayir alt yapısı yapmak istiyorum henüz çözemedim bu işi yardımcı olur bilgi verirseniz çok mutlu olurum tsk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu